OnePlus Nord CE 4 Lite kullanıcıları hayal kırıklığına uğratabilir

OnePlus, 24 Haziran’da Hindistan’da OnePlus Nord CE 4 Lite 5G‘yi tanıtacağını doğruladı. Merakla beklenen bu model, Nord CE 3 Lite 5G‘nin halefi olarak büyük bir ilgi uyandırdı. Özellikle 50MP Sony LYT-600 ana kameraya sahip olacağı duyurusu, mevcut kamera donanımına göre önemli bir yükseltme olarak dikkat çekiyor.

Ancak her şey beklendiği gibi değil. Tanınmış sızıntı kaynağı Paras Guglani, hayal kırıklığı yaratan bazı bilgileri paylaştı. X (eski adıyla Twitter) üzerinden paylaşılan özellik listesine göre, Nord CE 4 Lite 5G, Snapdragon 695 işlemci ile piyasaya sürülecek. Bu işlemci, Ekim 2021’de piyasaya sürülen ve yıllardır birçok bütçe dostu 5G telefonda kullanılan bir işlemci. Nord CE 3 Lite 5G’de de bu işlemci kullanılmıştı.

Bu durum, Nord CE 4 Lite 5G’nin Oppo K12x’in yeniden markalanmış bir versiyonu olacağını bildiğimiz için sürpriz değil. OnePlus’ın bu eski işlemciyi tercih etmesi, maliyetleri düşük tutarak 20.000 TL (yaklaşık 235 USD) altı fiyat aralığında kalmayı hedeflemesinden kaynaklanıyor olabilir. Yeni Sony LYT-600 ana kamera, 6.67 inç AMOLED ekran, FHD+ çözünürlük, 120Hz yenileme hızı ve 2100 nit parlaklık gibi özelliklerle donatılmış olması bu durumu dengeleyebilir. Ayrıca markanın yan tarafa monte edilen parmak izi sensörünü ekran içine yerleştirilecek bir sensörle değiştirmeyi planladığı da belirtiliyor.

OnePlus, ayrıca batarya kapasitesini 5.000 mAh’den 5.500 mAh’ye yükselteceğini doğruladı. Hızlı şarjın da Oppo K12x’te olduğu gibi 80W’a yükselmesi bekleniyor. Tüm bu özellikler, eski işlemciye rağmen Nord CE 4 Lite 5G’yi etkileyici bir cihaz haline getiriyor. Ancak, Sony’nin yeni LYT-600 sensörünün yaşlanan Snapdragon 695 ile nasıl bir performans sergileyeceği merak konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir